Заполняем форму № 1ДФ: в одном из месяцев квартала сотрудник не имел соцльготы

23:11:2012 г.

Как правильно отразить в налоговом расчете по форме № 1ДФ сумму выплаченной заработной платы, если в одном из месяцев квартала работник не имел права на получение НСЛ?

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.01.11 за №46/18784 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3.6 розділу ІІІ Порядку щодо кожної фізичної особи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Про кожну ознаку доходу фізичної особи потрібно заповнювати тільки один рядок з обов’язковим заповненням графи 2 ”Податковий номер або серія та номер паспорта”, крім випадків, зазначених у пунктах 3.7 та 3.8 розділу ІІІ цього Порядку.

Згідно з п. 3.8 Порядку у графі 8 ”Ознака податкової соціальної пільги” відображається ознака податкової соціальної пільги згідно з довідником ознак податкових соціальних пільг, наведеним у додатку до цього Порядку. Графа 8 заповнюється тільки для фізичних осіб, які мали пільги щодо податку у звітному періоді згідно із законодавством за місцем отримання основного доходу. За відсутності у фізичної особи пільг у звітному періоді у графі 8 проставляється прочерк. При заповненні графи 8 слід враховувати ту ознаку пільги, яка відповідає нарахованому доходу. Допускається наявність кількох рядків з однією ознакою доходу тільки у разі наявності у фізичної особи кількох ознак пільг за такою ознакою доходу (наявність різних пільг у кожному з трьох місяців кварталу).

Отже, у разі якщо в одному з місяців кварталу працівник не мав права на отримання податкової соціальної пільги, то в податковому розрахунку за ф. №1ДФ заповнюють лише один рядок, в якому зазначають відповідну ознаку пільги.

 

ДПС у Волинській обл.