Заповнюємо форму декларації єдинників 3 групи за ставкою 2%

09:05:2022 г.

Форма податкової декларації платника єдиного податку 3 групи зі ставкою 2 % доходу затверджена наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні» від 26 квітня 2022 року № 124.

Розглянемо порядок заповнення цієї декларації. У першому розділі зазначається обсяг доходу за місяць та сума податкових зобов’язань у гривнях з копійками.

Другий розділ декларації заповнюють єдинники 3 групи зі ставкою 2 відсотки доходу, які є власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у т. ч. на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, у яких виникає обов’язок подавати додаток із розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за грудень поточного року (п. 2971.1 гл. 1 розд. XIV Податкового кодексу України).

Третій розділ декларації надає можливість виправити помилки минулих податкових періодів. Форма декларації передбачає 2 додатки. Подаються вони лише у разі заповнення. Додаток 1 — це Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік (подається власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у т. ч. на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, у яких виникає обов’язок подавати додаток із розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за грудень); Додаток 2 — Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (подається фізичними особами, у випадку визначення ЄСВ разом із декларацією за грудень. За інші періоди подається для призначення пенсії, матеріального забезпечення, страхових виплат).

Граничний термін подання податкової декларації платника єдиного податку третьої групи з особливостями оподаткування за квітень — 20 травня 2022 року.

Поки що нова форма Декларації відсутня в Електронному кабінеті.