Зміна правил переміщення валюти через митний кордон України фізособами

08:02:2019 г.

Київська міська митниця ДФС інформує, що відповідно до Закону України від 21.06.2018 № 2473-VIII “Про валюту та валютні операції» та Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, затверджене постановою НБУ від 02.01.2019 №3 з 7 лютого 2019 року змінюються порядок переміщення валютних цінностей та банківських металів через митний кордон України фізичними особами.

За новим порядком, фізичні особи, незалежно від статусу резидент/нерезидент, як при в’їзді так і при виїзді з України зобов’язані задекларувати валюту та банківські метали, які сумарно перевищують еквівалент 10 тис євро. Тобто, в суму 10 тис євро входить готівка та банківські метали.

Разом з тим, новим порядком лібералізовано ряд діючих раніше вимог. Зокрема, відмінено:
1. підтвердження статусу «резидент/нерезидент»
2. надання резидентами документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує еквівалент 10 000 євро
3. норму для нерезидентів вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тис євро, лише за умови письмового декларування цієї готівки під час ввезення її в Україну.
4. надання документів, що підтверджують придбання банківських металів вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет в уповноважених банках та/або Національному банку.

 
 
 

Rambler's Top100