Змінено порядок ведення касових операцій

12:06:2018 г.

Постановою Правління Нацбанку України від 24.05.2018р. № 54 (далі – Постанова №54), що набрала чинності 01.06.2018р., внесено зміни до власної постанови від 29.12.2017р. №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Постановою № 54 внормовуються особливості оприбуткування готівки в касах суб’єктів господарювання, а саме:

  • оприбуткуванням готівки в касах фізичних осіб - підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням книги обліку доходів і витрат (або книги обліку доходів), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат (або книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій);
  • оприбуткуванням готівки у касах фізичних осіб - підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО / занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

До того ж, Постановою №54 відмічено, що суб’єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, використовують КОРО для:

  • 1) підклеювання та зберігання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках КОРО;
  • 2) здійснення операцій із розрахунковими квитанціями в разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії;
  • 3) обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, перевірок конструкцій та програмного забезпечення РРО.

Головне управління ДФС в Одеській області

 
 
 

Rambler's Top100