Подача декларації і спрощення входження в бізнес, не звільняє підприємця від перевірок

06:09:2010 г.

Запровадження декларативного принципу в Україні з одного боку посилить відповідальність чиновників за дотримання дозвільного законодавства, з іншого – відповідальність підприємців за достовірність поданої інформації. Про це повідомила заступник голови Держкомпідприємництва Галина Яцишина.  Вона відзначила, що сьогодні на варті інтересів підприємця стоїть і декларативний принцип, і запроваджений цього року   принцип мовчазної згоди. Згідно з останнім, якщо у встановлений законом термін підприємцю не видали певний документ або не повідомили про відмову, то через 10 днів він  отримує право на діяльність.
Втім, Держкомпідприємництво підтримало норми, які підвищують і відповідальність підприємців за недостовірно подану інформацію до дозвільних органів. Під час заповнення декларації, підприємець має поінформувати, що його матеріально-технічна база  відповідає вимогам законодавства.
У разі виявлення порушень підприємцю не лише заборонять займатися бізнесом, а й притягнуть до адміністративної відповідальності за надання  неправдивих відомостей під час заповнення декларації. Аналогічну відповідальність Держкомпідприємництво пропонує запровадити і в разі подання неправдивої інформації при отриманні ліцензії та дозволу.
Нагадаємо, минулого тижня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні затвердив перелік дій та видів господарської діяльності, для ведення яких потрібно отримувати дозволи. З 227 видів дозвільних документів залишився лише 91. Вони регламентують 144 дії та види діяльності. Уряд затвердив згаданий перелік відповідно до ухвалених змін до закону про дозвільну систему у сфері господарської діяльності. Будь-який інший вид господарської діяльності, не вказаний в урядовому переліку, можна започатковувати після декларування відповідності матеріально-технічного стану вимогам законодавства. Жодних дозволів для цього не потрібно.

За матеріалами прес-служби Держкомпідприємництва України