Авансовые НДФЛ-платежи у общесистемщиков

05:10:2016 г.

Яким чином, з урахуванням останніх змін у законодавстві, сплачуються авансові платежі з ПДФО для підприємців на загальній системі оподаткування? 

Як визначено у підпункті 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з урахуванням змін авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб на загальній системі оподаткування розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу. 

Авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом, тобто до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня. Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується. 

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати. 

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому Кодексом (підпункт 177.5.3 пункту 177.5 статті 177 Кодексу). 

ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100