Какой размер авансовых платежей по налогу на доходы указывать предпринимателю в декларации, если предыдущие уплачены не полностью

04:05:2016 г.

Яка сума авансових платежів з податку на доходи ФО зазначається ФОП на загальній системі оподаткування при остаточному розрахунку за 2015 звітний податковий рік у рядку 4 додатка Ф4 до податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо сума розрахованих авансових платежів сплачена не в повному обсязі?

Порядок розрахунку та сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб були регламентовані п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) в редакції, яка діяла до 31 грудня 2015 року.
     
Так, згідно п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відс. річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відс. щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
     
Форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міністерства фінансів України 02.10.2015 № 859 (далі – Інструкція № 859).
     
Підпунктом 9 п. 5 розд. ІV Інструкції № 859 визначено, що у рядку 4 додатка Ф4 вказується загальна річна сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб за попередній звітний період.
     
Тобто, у рядку 4 додатка Ф4 зазнається загальна річна сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб розрахована фізичною особою - підприємцем у Декларації за звітний податковий 2014 рік (значення рядка 08 додатку 5 Декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 793 із змінами та доповненнями, помножене на кількість кварталів).
     
Враховуючи викладене, якщо сума авансових платежів сплачена не в повному обсязі, то при остаточному розрахунку за 2015 звітний податковий рік, фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування, у рядку 4 додатка Ф4 Декларації зазначається загальна річна сума розрахованих авансових платежів задекларованих у Декларації за попередній звітний період.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100