Куда общесистемщику платить НДФЛ за наемных работников, которые находятся в разных городах

22:08:2013 г.

Підкажіть, будь-ласка, до якого бюджету фізична особа підприємець на загальній системі оподаткування повинна перераховувати податок з доходів фізичних осіб, які виплачені найманим працівникам, якщо у такої фізичної особи – підприємця є декілька підрозділів, які знаходяться в різних територіальних одиницях?

Відповідь: Згідно з підпунктом 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений р. IV Податкового кодексу України, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом  IV Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 177.7 статті 177 Податкового кодексу України фізична особа - підприємець вважається податковим агентом працівника - фізичної особи, яка перебуває з нею у трудових, цивільно-правових відносинах, або будь-якої іншої фізичної особи щодо будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) на користь такої особи.

Відповідно до підпункту  «а» підпункту 168.4.5 пункту 168.4 статті  168 Податкового кодексу України фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує його до відповідного бюджету, у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації в органах Міндоходів.

ДПІ у Шевченківському  районі  ГУ Міндоходів м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить