Расчет и учет в декларации авансов по налогу с доходов частного предпринимателя на общей системе

21:02:2017 г.

Який порядок розрахунку та сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичною особою – підприємцем та відображення сум податку у річній податковій декларації?

Відповідь: З 01.01.2016 року змінено порядок сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичною особою – підприємцем (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Такі особи розраховують та сплачують авансові платежі згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

У зв’язку із зазначеними змінами, тепер в декларації (графа 6 рядка 10.7 декларації) фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) відображають загальну (річну) суму податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, яка розраховується у розділі І додатку Ф2 до декларації та дорівнює значенню рядка 1.1 додатку Ф2.

Разом з тим, довідково в рядках 1.2 – 1.4 додатку Ф2 платники відображають суму сплачених авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб та залишок суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті або поверненню.
Звертаємо увагу, що в декларації відображається чистий оподатковуваний дохід самозайнятих осіб:
• фізичною особою – підприємцем (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) чистий оподатковуваний дохід вказується у графі 3 рядка 10.7 декларації,
• фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, - в графі 3 рядка 10.8 декларації.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

  
 
 

Rambler's Top100