Главная arrow Общая система налогообложения arrow Расходы предпринимателя на коммуналку в арендованном помещении: можно ли их учитывать?

Расходы предпринимателя на коммуналку в арендованном помещении: можно ли их учитывать?

15:06:2015 г.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що відповідно до ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодовування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то у договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).

Тобто, фізична особа - підприємець орендодавець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати на оплату комунальних послуг нерухомого майна, що використовується в господарській діяльності та прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп. 177.4.4 п. 177.4 ст. 177  Податкового кодексу України)  на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Якщо орендодавець згідно з договором оренди отримує від орендаря відшкодування витрат на оплату спожитих комунальних послуг (опалення, електричної енергії, водопостачання, водовідведення) на утримання приміщення, то при обчисленні об’єкта оподаткування орендодавець враховує суми такої отриманої компенсації у складі доходу на підставі п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України, а суму коштів, сплачених постачальнику комунальних послуг, - у складі інших витрат, пов’язаних з господарською діяльністю (пп. 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України). При цьому такі витрати мають бути підтверджені відповідними первинними документами.

Отже, фізична особа – підприємець - орендар має право відповідно до пп. 177.4.4 п. 177.4 ст.177 Податкового кодексу України відносити до витрат господарської діяльності витрати на оренду майна, що використовується у господарської діяльності згідно договору оренди та суми сплачених комунальних послуг  на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100