Экс-ФЛП и уточнения в ранее поданной предпринимательской отчетности

14:08:2018 г.

Чи має право ФО, щодо якої до ЄДР внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП, або ФО, яка здійснювала незалежну професійну діяльність, після подання заяви за формою № 8-ОПП, у разі самостійного виявлення помилок уточнити показники у раніше поданій звітності?

Фізична особа, щодо якої до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, а також фізична особа, яка здійснювала незалежну професійну діяльність, після подання заяви за формою № 8-ОПП, у разі самостійного виявлення помилок у раніше поданій звітності, має право уточнити її показники лише до дати зняття такої особи з обліку.

При цьому під час проведення позапланової документальної перевірки у зв’язку з припиненням підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи така особа не має права уточнювати показники у податкових деклараціях за період, що перевіряється (крім випадків встановлених ст. 177 Податкового кодексу України).

Подання до контролюючого органу розрахунку з відповідного податку за період, який перевірявся контролюючим органом, є підставою для проведення документальної позапланової перевірки.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 135.02)
 
 
 

Rambler's Top100