Фіксація на фото, аудіо та відео-засоби процеса проведення перевірки

21:02:2019 г.

Чи мають право працівники контролюючого органу під час проведення перевірок здійснювати фіксацію на фото, аудіо та відео-засоби та чи можливе використання такої фіксації в якості доказу в суді?

Податковим кодексом України передбачено право працівників контролюючого органу використовувати фото, аудіо та відео-засоби, під час виконання податковим керуючим повноважень, визначених ПКУ.

Водночас, відповідно до частини восьмої ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», органи державного нагляду (контролю) та суб’єкти господарювання мають право фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню такого заходу.

Питання належності та допустимості доказів у вигляді фото, аудіо та відео-засобів в межах процедур адміністративного судочинства не відноситься до компетенції ДФС.

ГУ ДФС у Рівненській області
 
 
 
 

Rambler's Top100