Главная arrow Памятка предпринимателя arrow Інвентаризація у приватного підприємця

Інвентаризація у приватного підприємця

10:10:2016 г.

Чи зобов’язана фізична особа – підприємець проводити інвентаризацію?

На сьогодні відсутні нормативні вказівки щодо порядку організації, строків, вимог до документального оформлення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей для фізичних осіб – підприємців. Однак, Податковий кодекс України має чіткі вказівки про те, що у платників податків (в т.ч. фізичних осіб –підприємців) може бути проведена інвентаризація товарно-матеріальних цінностей. 

Так, згідно з підпунктом 20.1.9 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право вимагати під час проведення перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. 

Фізична особа – підприємець під час проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки може використовувати зразки форм первинних документів, які передбачені для використання юридичними особами.

ГУ  ДФС у Львівській області

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100