Пільги з податку на житлову нерухомість не надаються на об’єкти, що здаються в оренду або використовуються у підприємницькій діяльності

07:12:2018 г.

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що  згідно з нормами п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Пунктом 266.4 ст. 266 ПКУ встановлені пільги зі сплати податку.

Разом з тим,  пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) – це передбачає п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ.

Органи фіскальної служби за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника об’єкта/об’єктів житлової нерухомості обчислюють суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи,  - це встановлено п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ.

Для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою зі сплати податку, фізична особа має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) — п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ.

Якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду, та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.

Згідно з нормою ст. 810 гл. 59 Цивільного кодексу України від 16.01. 2003 №435-IV договором найму (оренди) житла визнається цивільно-правовий договір, в силу якого одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Наявність цивільно-правового договору є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцією для підтвердження здачі житла в оренду.

ГУ ДФС у Київській області

 

 
 
 

Rambler's Top100