Скільки звітів за 2018 рік зобов’язаний подати новостворений з жовтня 2018 року ФОП-єдинник другої групи?

07:02:2019 г.

Новостворений у жовтні минулого року підприємець – платник єдиного податку другої або першої групи подає дві декларації та звіт з ЄСВ.

По строку 11 лютого 2019 року він подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік. У декларації треба поряд з доходами від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування (якщо такі доходи отримувалися) зазначити інші доходи з джерел їх походження з України (наприклад, заробітну плату, подарунки/спадщину, інвестиційний прибуток, орендну плату тощо) та іноземні доходи. Також в обов’язковому порядку в декларації треба зазначити відомості про рухоме і нерухоме майно.

По строку до 1 березня 2019 року підприємець – платник єдиного податку другої або першої групи подає податкову декларацію платника єдиного податку за 2018 рік, в якій відображає обсяг отриманого доходу та щомісячні авансові внески.

Також ФОП платник єдиного податку другої або першої групи (за виключенням пільговиків!) подає річний звіт з ЄСВ по строку 11 лютого 2019 року. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435. Про особливості заповнення звіту з ЄСВ дивіться ТУТ.

Також нагадаємо, що новостворені платники єдиного податку першої та другої груп зобов’язані зареєструвати та вести дві книги обліку – на загальній та спрощеній системах, застосовувати РРО в окремих випадках (див. ТУТ), зберігати первинні документи. 

У разі застосування платником єдиного податку другої групи найманої праці, такий роботодавець подає крім звітності за себе ще й звіт з ЄСВ згідно додатка 4 до Порядку № 435 (щомісяця до 20 числа місяця, наступного за звітним) та  податковий розрахунок за ф. № 1ДФ (щокварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу). По строку 11 лютого роботодавець - ФОП – платник єдиного податку другої групи зобов’язаний подати розрахунок за ф. №1ДФ за IV квартал 2018 року та по строку 20 лютого – Звіт з ЄСВ за січень п.р. (Додаток 4).

ГУ ДФС у Черкаській області

 

 
 
 

Rambler's Top100