Главная arrow Памятка arrow Суд постановил: ФЛП отвечает всем своим имуществом по своим предпринимательским обязательствам

Суд постановил: ФЛП отвечает всем своим имуществом по своим предпринимательским обязательствам

08:02:2017 г.

Фізична особа-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном після свого припинення вже як звичайна фізична особа.

Фабула судового акту (ВССУ, справа № 6-29575ск15 від 25.11.2015 р.): Фізичною-особою - підприємцем було укладено договір банківського обслуговування. Він  отримав від банку кредитний ліміт. У зв'язку із неналежним виконанням  підприємцем умов договору у нього утворилася заборгованість.

Враховуючи що фізичну особу - підприємця  було виключено з реєстру суб'єктів підприємницької діяльності, банк  просив стягнути наявну заборгованість за кредитним договором з громадянки (далі – ОСОБА) , що  на час звернення до суду вже втратила статус підприємця, а також судові витрати.

Рішення судів. Рішенням місцевого суду, залишеним без змін ухвалою апеляційним судом, позовні вимоги задоволено. Стягнуто з ОСОБИ на користь  банку  заборгованість за кредитним договором, відсотки за користування кредитом, пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань, заборгованість з комісії за користування кредитом.

Рішення також залишено в силі і  Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

При цьому суди  зазначили наступне.

З аналізу положень ст. ст. 51, 52, 609 ЦКУ вбачається, що однією із особливостей підстав припинення зобов'язань для фізичної особи-підприємця є те, що у разі припинення суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (виключення з реєстру суб'єктів підприємницької діяльності) її зобов'язання за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за нею як фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати. Фізична особа-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном.  

Протокол

 
 
 

Rambler's Top100