Главная arrow Памятка arrow Відповіді на актуальні запитання землевласників та землекористувачів

Відповіді на актуальні запитання землевласників та землекористувачів

29:04:2019 г.

Питання – відповіді з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», перейти на який можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС

Якщо право власності на землю не оформлено, але є відповідне рішення місцевої влади – чи є пільга з земельного податку?

Пільговик, який не оформив відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набув це правовідповідно до рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або відповідно до цивільно-правових угод використовує земельну дiлянку за видом використання в межах граничних норм, має право на звiльнення вiд сплати земельного податку.

 

Земельна ділянка оформлена на малолітню дитину – чи є податок?

Земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

 

Хто платить земельний податок за приватизовану землю – член садівницького товариства чи саме товариство?

Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку, є платниками земельного податку. При цьому, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Садівницьке товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

 

Фізична особа здала в оренду свій пай іншійфізичнійособі хто зобов’язаний сплачувати податки?

У зв’язку із минулорічними законодавчими змінами різниться напрям перерахування податків. Якщо особа надавала 2018 року в оренду земельну ділянку або частку або пай іншій фізичній особі, податки з орендної плати сплачує орендодавець.

По строку 2 травня 2019 року орендодавець зобов’язаний подати до ДФС за своєю податковою адресою(прописка) декларацію про доходи та визначити в декларації податкові зобов’язання з податку на доходи фізосіб та військового збору.

По строку 31 липня 2019 року орендодавець зобов’язаний сплатити податок і збір до бюджету за своєю податковою адресою (прописка). При сплаті зобов’язань він обов’язково зазначає коди:

  • «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
  • «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування»

Орендодавець, який здає 2019 року в оренду земельну ділянку або частку або пай іншій фізичній особі платить з орендної плати податки щокварталу до бюджету за місцезнаходженням земельної ділянки (частки, паю). Наступного року йому слід подати декларацію до ДФС за місцем прописки та сплатити визначені у декларації зобов’язання за місцезнаходженням земельної ділянки.

Приклад: особа, яка проживає в Черкасах здає в оренду фізичній особі пай у Чернігівській області. Декларацію про доходи від оренди за 2018 рік житель Черкас подає до ДФС у Черкасах та податки сплачує на рахунки, відкриті у Черкасах. Податки з доходів від оренди, отримані у 2019 році він платитиме у Чернігівську область, де розташована земельна ділянка, а декларуватиме доходи за місцем прописки – до ДФС у Черкасах.

 

Як визначається об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у разі оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, частки або паю?

Такий об’єкт визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж 3% визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки або паю. Нагадаємо, що з орендної плати справляється ПДФО за ставкою 18% і військовий збір за ставкою 1,5%.

ГУ ДФС у Черкаській області