Відповідальність за неподання ф. № 20-ОПП щодо об'єктів, які відкриті до 01.01.2011 р.

04:09:2012 г.

Запитання: Чи застосовується на практиці відповідальність за неподання повідомлення за ф. N 20-ОПП про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, що були зареєстровані чи відкриті до 01.01.2011?

 

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до п. 63.3 статті 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі – ПКУ) платники податків зобов’язані повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, органи Державної податкової служби за місцем знаходження таких об’єктів у порядку, встановленому розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерством фінансів України від 09.12.2011 №1588, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 (далі - Порядок №1588). Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП (додаток 11 до Порядку № 1588) повинні подавати всі платники податків – як юридичні, так і фізичні особи – підприємці в разі наявності, виникнення або зміни типу об’єкта оподаткування. Під типом об’єкта оподаткування розуміється об’єкт (місце), де провадить діяльність платник податків. Це можуть бути об’єкти нерухомого майна (офіси, виробничі приміщення тощо), об’єкти рухомого майна, об’єкти, що використовуються для виїзного проведення діяльності (наприклад, виїзна торгівля). Основною метою запровадження форми №20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо). Оскільки форму №20-ОПП запроваджено з 14.01.2011, то відповідна форма з інформацією про новостворені об’єкти (тобто створені після 14.01.2011) надається до органу Державної податкової служби за місцем знаходження такого об’єкта протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта або зміни його місцезнаходження. Відповідно до ст. 117 ПКУ за неподання в строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, тягнуть за собою накладання штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень. Строк подання форми № 20-ОПП з інформацією про об’єкти, які створені до 14.01.2011, ПКУ не визначено. Однак оскільки, її подання є обов’язковим для всіх платників і за неподання передбачено штрафні санкції, які можуть бути нараховані під час документальної перевірки, то суб’єкти господарювання зобов’язані подати зазначену форму з відміткою про первинне надання інформації про об’єкти оподаткування. У подальшому інформація про об’єкти оподаткування має надаватись у разі внесення змін до раніше наданих відомостей про такі об’єкти або у разі створення чи відкриття нового об’єкту.

Державна податкова служба у місті Севастополь

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить