В чем отличие между трудовым и гражданско-правовым договором

21:03:2014 г.
Як свідчить практика, при заповнені реквізитів звіту 1ДФ «працювало у штаті» та «працювало за цивільно-правовими договорами» у платників податків виникає ряд питань.
Зокрема, платники податків досить часто цікавляться у чому ж різниця між трудовим договором та цивільно-правовим договором. Відповіді на запитання про те, які моменти важливо врахувати, заповнюючи звіт 1-ДФ, пропонуються у наступній таблиці.
Слід зазначити, що викладений вище перелік відмінностей трудового договору і цивільно-правового договору не є вичерпним і може бути продовжений. Розуміння правової природи цих видів договорів, їх правильне застосування означає гарантію уникнення можливих непорозумінь між сторонами договору.
У разі виникнення конфлікту між сторонами укладеного договору необхідно чітко визначити, який саме вид договору між ними було укладено, адже від цього залежить, норми якого законодавства будуть застосовуватися при вирішенні спору, оскільки законодавство про працю поширюється тільки на осіб, що уклали трудовий, а не цивільно-правовий договір.
 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить