Главная arrow Памятка arrow Зміни при проведенні позапланових документальних перевірок

Зміни при проведенні позапланових документальних перевірок

31:01:2017 г.

Законом України від 21.12.2016 № 1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» до Податкового кодексу внесено зміни з метою уточнення підстав для проведення позапланових документальних перевірок. З 1 січня 2017 року проведення позапланової перевірки можливо при отриманні інформації, яка свідчить про порушення вимог податкового законодавства (п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПКУ). 

Крім того, статтю 78 ПКУ доповнено новою підставою для проведення документальної позапланової перевірки – якщо платником податків не надано для проведення зустрічної звірки інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, виключно з питань, зазначених у запиті. 

Звертаємо увагу, підпунктами 78.1.1, 78.1.9 п. 78.1 ст. 78 ПКУ встановлено новий термін для надання платниками податків пояснень на запит контролюючого органу – 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, та вимоги до його змісту. 

Відповідно до п.п.78.1.5 п. 78.1 ст. 78 ПКУ позапланова документальна перевірка може бути проведена не лише при поданні платниками заперечень до акта (довідки) перевірки, а й додаткових документів у порядку, визначеному п.44.7 ст. 44 ПКУ. Наказ про проведення перевірки з підстав, зазначених у цьому пункті, видається: 

  • у разі розгляду заперечення до акта перевірки та/або додаткових документів у порядку, визначеному п.44.7 ст. 44 ПКУ, - контролюючим органом, який проводив перевірку; 
  • під час проведення процедури адміністративного оскарження – контролюючим органом вищого рівня, який розглядає скаргу платника податків.

Також із ПКУ вилучено можливість проведення позапланової перевірки при отриманні постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора. 

Головне управління ДФС у Луганській області

 
 
 

Rambler's Top100