Чи має право роботодавець скоротити працівницю, якій до виходу на пенсію залишилося 1,5 року?

27:11:2018 г.

Щоб визначити працівників, які підпадають під скорочення, необхідно враховувати переважне право на залишення на роботі. За рівних умов продуктивності праці й кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається категоріям працівників, зазначеним у ст. 42 КЗпП, а також іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України й колективним договором.

Зокрема, абз. 10 ч.2 ст. 42 визначено, що при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається: працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

Варто зазначити, що роботодавець зобов’язаний попередити працівників про наступне звільнення не пізніше, ніж за два місяці до скорочення.

Олександр Біловол, головний державний інспектор Управління Держпраці у Рівненській області

 

 
 
 

Rambler's Top100