Чи може продавець працювати за цивільно-правовим договором?

21:11:2019 г.

У ході контролюючого заходу посадовими особами Управління Держпраці у Черкаській області встановлено порушення ФОП вимог ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП). Суб’єкт господарювання фактично допустив до роботи продавцями непродовольчих товарів трьох працівників без оформлення трудових договорів.

Постановою Управління на ФОП накладено штраф в розмірі 335 070 грн. на підставі абзацу 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Підприємець оскаржив постанову в судовому порядку. У позовній заяві зазначав, що знаходиться з фізичними особами в цивільно-правових відносинах, в підтвердження чого надав відповідні договори. 

Судом першої інстанції досліджено цивільно-правові договори, укладені позивачем з фізичними особами, та встановлено, що їх предметом є презентація та продаж парфумерної продукції, що є функціональними обов’язками професії продавця. При цьому, на переконання суду, робота продавцем у магазині не може розцінюватись, як виконання обов’язків за договором цивільно-правового характеру. Також суд зазначив, що предметом досліджених договорів є процес праці, що не передбачає будь-якого кінцевого результату, оплата праці є фіксованою та не залежить від обсягу виконаних робіт. Вказане є ознакою трудових відносин та суперечить природі договору цивільно-правового характеру.

Ураховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог ст. 24 КЗпП, а тому оскаржуваною постановою Управління штраф на підприємця накладено правомірно. Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 15.07.2019 у задоволенні адміністративного позову ФОП відмовлено повністю.

Шостий апеляційний адміністративний суд погодився з висновками суду першої інстанції та 23.10.2019 ухвалив постанову, якою апеляційну скаргу підприємця залишив без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду – без змін.

Звертаємо увагу, що в разі покладення суб’єктом господарювання на фізичну особу функцій продавця продовольчих (непродовольчих) товарів, відносини між сторонами мають бути оформлені виключно як трудові з виконанням роботодавцем обов’язків згідно чинного законодавства.

Тексти судових рішень доступні за покликаннями:

- рішення Черкаського окружного адміністративного суду http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83437183

- постанова Шостого апеляційного адміністративного суду http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85410671

ГУ Держпраці у Черкаській області