Чи зобов’язана фізособа-підприємець вимагати довідку про стан здоров’я при прийомі на роботу найманого працівника?

27:11:2017 г.

Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) України, при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я.

Згідно статті 169 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Марина Жаркова, заступник начальника Управління Держпраці у Черкаській області

 
 
 

Rambler's Top100