На скільки оштрафують за несвоєчасно виплачену компенсацію за невикористану відпустку

19:09:2018 г.
Документ без названия

Компенсація за невикористану відпустку, за наявності відповідних підстав, є обов'язковою виплатою, однак до державних мінімальних гарантій оплати праці не відноситься. До такого висновку доходить Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у рішенні від 16.07.2018 р. у справі № 809/822/18.

Суд звертає увагу на те, що компенсацію за невикористану відпустку не передбачено ні переліком норм та гарантій оплати праці, встановленого ст. 12 Закону про оплату праці, ні положеннями Глави VIII КЗпП.

Відтак, враховуючи факт усунення позивачем порушень вимог ст. 83 КЗпП та неналежність компенсації за невикористану відпустку до мінімальних державних гарантій оплати праці, Управління Держпраці при винесенні оскаржуваної постанови неправомірно застосовано штраф, у розмірі передбаченому абз. 4 ч. 2 ст .265 КЗпП.

Проте суд уважає правомірним в такому випадку застосування штрафу, передбаченого абзацом 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, про накладення штрафу в розмірі мінімальної зарплати як за порушення інших вимог трудового законодавства. Навіть попри те, що підприємство після винесення припису усунуло порушення трудового законодавства.

Інтерактивна бухгалтерія

 

 
 
 

Rambler's Top100