Главная arrow Работодателям arrow Найманий працівник ФОП: прості кроки оформлення

Найманий працівник ФОП: прості кроки оформлення

24:01:2020 г.

Фізична особа – підприємець, у якої є необхідність залучити трудові ресурси, повинна виконати наступні кроки.

Перший крок, укладання з найманим працівником трудової угоди у письмовому вигляді. Видати наказ про прийом працівника на роботу та надіслати повідомлення до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Після цього з найманим працівником проводяться розрахунки за надану працю у розмірі за домовленістю. При цьому, існують законодавчо встановлені мінімальні гарантії. Так, мінімальна заробітна плата на сьогодні складає 4723 гривні.

З нарахованої зарплати (але не нижче мінімальної) підприємець повинен утримати та перерахувати до бюджету: 18% податку на доходи фізичних осіб, 1,5% військового збору, а також сплатити 22% єдиного соціального внеску.

Нагадаємо: за порушення трудового законодавства передбачені значні суми штрафів. Так, штраф за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків складає на сьогодні 141,69 тис. грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

ГУ ДПС у Луганській області