Главная arrow Работодателям arrow Індексація зарплати за січень 2018 року

Індексація зарплати за січень 2018 року

12:01:2018 г.

У Таблиці  (див. ТУТ) зазначені коефіцієнти для індексації зарплати працівників за січень 2018 року (розраховуються наростаючим підсумком на підставі щомісячних індексів споживчих цін (тобто індексів інфляції), залежно від того, який місяць базовий).

Крім того, у Таблиці наведено суми індексації, що розраховані виходячи із проіндексованої заробітної плати, розмір якої дорівнює або більше прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО) (якщо місяць відпрацьовано працівником повністю).

Увага!

  • 1. З 1 січня 2018 року ПМПО не змінився та становить 1762 грн.
  • 2. Основні правила проведення індексації наведено на стор. 24–30 № 20 газети «Консультант приватного підприємця» за 2017 рік.
  • 3. Індексація зарплати працівникові-сумісникові.
    Особі, що працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, і проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки здійснюється індексація доходів, отриманих від сумісництва, в межах суми, що не перевищує ПМПО, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи. Вважаємо, що на сьогодні ця норма застаріла. Справа в тому, що зараз розмір мінзарплати набагато більше ПМПО. Тому, як правило, сум для індексації за сумісництвом не буде.
  • 4. Сума індексації є складовою частиною зарплати, тому її нараховують і виплачують разом із зарплатою за відповідний місяць.
  • 5. Сума індексації обкладається у загальному порядку «зарплатними» податками (нарахування (за рахунок роботодавця): ЄСВ «зверху» — 22%; утримання (за рахунок працівника): ПДФО — 18% і військовий збір — 1,5%).
 
 
 

Rambler's Top100