Главная arrow Работодателям arrow Об оформлении приказов ФЛП-работодателями

Об оформлении приказов ФЛП-работодателями

15:08:2017 г.

Запитання: В 2015 року підприємця зобов’язали  повідомляти податкову про прийняття працівника на роботу на основі Наказу.   Чи означає це, що підприємець  з тих пір має робити Наказ на відпустку,  наказ на підвищення заробітної плати  на індексацію  та інше. Вести реєстр обліку наказів?

Наказ — це основний розпорядчий документ, який видає керівник суб’єкта господарювання.

Кодексом законів про працю чітко визначено, що прийняття і звільнення працівників оформляються наказами. Так, згідно ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 47 КзП України - у разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

У зв’язку з внесенням змін до ст. 24 КЗпП України  при заповненні трудової книжки фізичним особам-підприємцям слід також керуватися п. 2.4. – «Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження)».

Наказом Державного комітету статистики України  від 5 грудня 2008 року № 489 затверджено та введено в дію з 1 січня 2009 року типові форми первинної облікової документації:

  • 1.1. N П-1 "Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу".
  • 1.2. N П-3 "Наказ (розпорядження) про надання відпустки".
  • 1.3. N П-4 "Наказ (розпорядження) про припинення трудового договору (контракту)".

Управління Держпраці у Черкаській області

 
 
 

Rambler's Top100