Главная arrow Работодателям arrow Порядок застосування податкової соціальної пільги

Порядок застосування податкової соціальної пільги

08:11:2021 г.

Головне управління ДПС у Полтавській області звертає увагу, що податкова соціальна пільга (далі ПСП) — це сума, яку віднімають від зарплати працівника при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця.

ПСП зменшує базу оподаткування й тим самим зменшує суму ПДФО. В результаті працівник отримує суму більшу, ніж якби ПСП не було.

Тобто ПДФО нараховуються наступним чином:

ПДФО = (Зарплата + Лікарняні – ПСП) × 0,18

Право на застосування ПСП залежить від показника граничного доходу для її застосування.

Перелік та розмір податкових соціальних пільг передбачено п. 169.1 ст.169 Кодексу.

Розмір ПСП складає половину (50%) прожиткового мінімуму працездатної особи, який діє на 1 січня поточного року.

Так, на 2021 рік прожитковий мінімум відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено у розмірі 2270 грн.

Отже, ПСП дорівнює 1135,0 грн. (2270×0,5).

Слід зазначити, що на розмір ПСП не впливає збільшення прожиткового мінімуму протягом року. Також на ПСП не впливає зміни розміру мінімальної зарплати.

Скористатися ПСП може кожен працівник, який отримує зарплату, але за умов, якщо:

сума нарахованої йому місячної плати не перевищує граничного розміру доходу, який дає право на застосування ПСП ( у 2021 році -3180 грн.) ;

не отримує одночасно стипендію, грошове чи майнове (речове) забезпечення як учень, студент, аспірант, ординатор, ад’ютант, військового службовець, які виплачують з бюджету ;

Окрім того, ПСП не застосовують до доходу від підприємницької, а також іншої незалежної професійної діяльності. Слід зазначити, що ПСП – це не виплата з бюджету, а зменшення суми ПДФО з зарплати ще до його сплати.

ГУ ДПС у Полтавській області