Главная arrow Работодателям arrow Предприниматели не обязаны выполнять квоты по трудоустройству граждан, имеющих допгарантии

Предприниматели не обязаны выполнять квоты по трудоустройству граждан, имеющих допгарантии

25:08:2016 г.

Министерство социальной политики Украины в письме от 08.06.2016 г. № 158/021/150-16 напомнило: для трудоустройства граждан, которые имеют дополнительные гарантии в содействии трудоустройству (кроме инвалидов, не достигших пенсионного возраста), предприятиям, учреждениям и организациям с численностью штатных работников более 20 лиц устанавливается квота в размере 5% среднесписочной численности штатных работников за предшествующий календарный год (ст. 14 Закона Украины "О занятости населения").
На основании этой нормы Министерство сделало правильный вывод: указанным Законом не предусмотрена обязанность установления соответствующей квоты для физических лиц — предпринимателей.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

  ЛИСТ від 08.06.2016 р. № 158/021/150-16

  Про працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні

Міністерство соціальної політики України розглянуло звернення <...> стосовно застосування чинного законодавства та повідомляє.

Статтею 14 Закону України "Про зайнятість населення" (далі  Закон) визначено, що для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Зазначеним Законом обов'язок встановлення відповідної квоти для фізичних осіб  підприємців та самозайнятих осіб не передбачено.

З метою реалізації статті 14 Закону наказом Міністерства соціальної політики України від 16 травня 2013 року № 271 затверджено Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (далі — Порядок).

Порядком визначено, що роботодавці щороку, не пізніше 1 лютого після звітного року, подають територіальному органу державної служби зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (далі — Інформація).

Згідно з додатком до Порядку підприємства, установи та організації подають Інформацію територіальному органу державної служби зайнятості незалежно від місцезнаходження.

Інформація підписується керівником чи відповідальною особою за подання інформації, зазначається прізвище, ініціали та дата складання і подається представником підприємства, установи, організації до центру зайнятості на паперових носіях.

Директор Департаменту ринку праці та зайнятості С. Кікіна

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100