Робота інспекторів праці під час карантину

25:03:2020 г.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 з 12 березня 2020 року на всій території України введено карантин.

На позачерговому засіданні 17 березня, Верховна Рада підтримала законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), «за» – проголосували 344 депутати.

Згідно з законопроектом:

  • на період карантину, роботодавець може дозволити працівнику, у тому числі держслубовцю, працювати вдома;
  • власники підприємств, установ, організацій можуть змінювати режим роботи, щодо прийому та обслуговування осіб;
  • з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням та строків надання адміністративних та інших послуг.

У зв’язку з введенням карантину на період його дії заборонено проведення заходів контролю за дотриманням законодавства. Тобто, інспекторами праці у цей період не будуть здійснюватися інспекційні відвідування суб’єктів господарювання. Проте в цей період робота буде продовжуватися по наступних напрямках:

  •  розгляд звернень громадян відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян»;
  • у разі наявності підстав – спрямовуються листи щодо погодження проведення заходів контролю після закінчення карантину в країні;
  • аналізується інформація, яка отримана з публічних джерел, від правоохоронних органів, ПФУ та Держстату з метою визначення кола суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про працю та щодо яких наявні підстави для здійснення заходів контролю у період після карантину;
  • надаються консультації громадянам та підприємцям за допомогою електронної пошти та засобів мобільного зв’язку тощо.

  ГУ Держпраці у Донецькій області