Главная arrow Работодателям arrow Суб’єкт господарювання надає подарунок працівнику. Які особливості оподаткування?

Суб’єкт господарювання надає подарунок працівнику. Які особливості оподаткування?

18:10:2018 г.

До доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, включається, зокрема, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18% і ставку військового збору 1,5%.

Отже, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість дарунків, наданих такому платнику юридичною особою, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного податкового року (у 2018 році – 930,75 грн.).

Якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то уся їх вартість оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням натурального коефіцієнта, відповідно до п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу.

При цьому вказана вартість також є об’єктом оподаткування військовим збором без застосування натурального коефіцієнту, визначеного п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу.

Зазначена норма передбачена п.п. 165.1.39 ст. 165; п.п. 168.1.1 ст. 168; п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 роз. XX Податкового кодексу.

ГУ ДФС у Запорізькій області

 

 
 
 

Rambler's Top100