Главная arrow Работодателям arrow Трудовий договір оформлено, але фіскалів не повідомлено: що буде?

Трудовий договір оформлено, але фіскалів не повідомлено: що буде?

12:07:2017 г.
Відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу не означає неоформлення між ним та роботодавцем трудового договору, тому ст. 265 КЗпП не застосовується (Одеський окружний адміністративний суд від 09.03.2017р. № 815/675/17).

Уповноважена посадова особа органу Держпраці після перевірки Товариства в порядку, передбаченому ст.  265 КЗпП,  винесла постанову про накладення на роботодавця штрафу в сумі 43 500,00 грн. Підставою штрафу було названо «неповідомлення фіскального органу про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України». При цьому факт укладання трудового договору між працівником та роботодавцем перевіркою був встановлений. 

Роботодавець оскаржив таку постанову Держпраці до суду, і суд її визнав протиправною та скасував.

Стаття 24 КЗпП, справді, передбачає, що працівник може бути допущений роботодавцем до роботи при дотриманні двох умов:

  • укладання трудового договору і видання наказу про приймання на роботу;
  • повідомлення роботодавцем  як платником ЕСВ фіскального органу про прийняття працівника на роботу.

Отже, без повідомлення роботодавець закон, безумовно, порушує.

Проте санкції передбачені ст. 265 КЗпП стосуються допуску роботодавцем працівника до роботи без укладання трудового договору. Тому, ст. 265 КЗпП у випадку неповідомлення роботодавцем фіскального органу про нового працівника не застосовується.

Протокол

 
 
 

Rambler's Top100