Главная arrow Работодателям arrow Как записывать данные в старых книгах учета: с копейками или без

Как записывать данные в старых книгах учета: с копейками или без

06:11:2015 г.
Яким чином ФОП — платник єдиного податку повинен відображати обсяг доходу (в гривнях чи в гривнях з копійками) в книзі обліку доходів (доходів і витрат), зареєстрованих до 28.07.2015 р.?

Відповідно до пп. 296.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат (пп. 296.1.2 ПК).
З 28.07.2015 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 579 (далі — Наказ № 579), яким затверджені форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат (далі — книги) та порядки їх ведення (далі — Порядки).

Згідно з п. 8 Порядків дані книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Книги, зареєстровані до набрання чинності наказом № 579, діють до їх закінчення (п. 5 Наказу № 579).

Тобто зареєстровані до 28.07.2015 р. книги, форма яких визначена наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011р. № 1637, використовуються до їх закінчення та заповнюються відповідно до вимог порядків їх ведення, затверджених цим наказом (у гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами).

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія107.07)
 
 
 

Rambler's Top100