Чи може адвокат застосовувати спрощену систему?

26:01:2012 г.
Адвокатська діяльність регулюється Законом України від 19 грудня 1992 року № 2887-ХІІ "Про адвокатуру" із змінами та доповненнями (далі – Закон). Відповідно до статті 4 Закону адвокат має право займатись адвокатською діяльністю індивідуально, відкрити своє адвокатське бюро, об'єднуватися з іншими адвокатами в колегії, адвокатські фірми, контори та інші адвокатські об'єднання, які діють відповідно до цього Закону та статусів адвокатських об'єднань.
Згідно статті 42 Господарського кодексу України підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Отже, адвокатська діяльність не є господарською і, зокрема, підприємницькою, у значенні ст. 3 Господарського кодексу України, а адвокат не є суб'єктом господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність.
Статтею 291.3 Податкового кодексу України визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа - підприємець. Виходячи з вищевикладеного, адвокат не є фізичною особою - підприємцем і не може застосовувати спрощену систему оподаткування.
Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Волинській області
 
 

Комментарии  

 
+2 #3 НИНА 15.05.2012 13:24
Я - адвокат, зарегистрирован а как ФОП по КВЭДу № 69.10 - Діяльність у сфері права, на едином по 2-й группе. Никаких проблем в ГНИ не было.
Цитировать
 
 
0 #2 Александр 28.01.2012 19:44
Адвокат действует самостоятельно, пусть налоговая докажет что он не самостоятельное физ лицо, какие умные в коментариях налоговики, а в суде доказательств нет, кто с налоговой службы судился с адвокатом? :P :lol: привет от адвоката
Цитировать
 
 
0 #1 Taras 27.01.2012 23:43
Господа, статья с таким громким названием и с такой х..., которую знает любой адвокат... :-? Вот если бы Вы доказали бы обратное, тогда каждый адвокат мечтал бы сделать Вам хороший PR и рекламу. Не пишите очевидное, дайте людям красивую схему, вот только тогда Вам будет почет и уважение.
taras.lawyer
8)
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить