ФЛП-единщик оказывающий услуги нерезиденту: какая группа и надо ли регистрироваться и платить НДС?

23:02:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: Я ФОП на едином налоге, оказываю услуги в сфере информатизации. В 2012 году планирую оказывать услуги только нерезиденту, вопрос заключается в следующем:
- на какую группу я попадаю в 2012 году?
- если годовой оборот оказываемых услуг нерезиденту будет превышать 300000,00 грн. то обязан ли я буду платить НДС? (3%+НДС)

ВІДПОВІДЬ: Починаючи з 1 січня 2012 року згідно із п. 291.4 ст. 291 Кодексу  до другої групи платників єдиного податку відносяться  фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи;
До  третьої групи належать фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;
обсяг доходу не перевищує 3000000 гривень.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець, яка надає послуги у сфері інформатизації нерезиденту може бути віднесена до третьої групи платників єдиного податку у разі відповідності сукупності критеріїв, визначених Кодексом, для цієї групи платників.
Пунктом 293.3 статті 293 Кодексу відсоткова ставка єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку встановлюється у розмірі:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
При цьому, з 1 січня 2012 року відповідно до пп. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) для цілей розділу V цього Кодексу платником ПДВ може бути фізична особа (громадянин України, іноземець та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, що належить згідно із законодавством до підприємницької (крім фізичних осіб – підприємців, визначених у підпунктах 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, та фізичних осіб – підприємців, визначених у підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, якими застосовується ставка єдиного податку у розмірі 5 відсотків, за винятком фізичних осіб – підприємців, визначених у підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу), та/або ввозить товари на митну територію України.
Пунктом 181.1 статті 181 розділу V Кодексу встановлено, що у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.
Одночасно, згідно із Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженої наказом ДПА України від 25.01.2011 р.  № 41 (далі – Порядок № 41), до загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, включаються:
- операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім імпорту товарів;
- операції, що оподатковуються за нульовою ставкою: 
- операції, які звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди)). 
Відповідно до пункту 186.3 статті 186 Кодексу місцем постачання послуг, перелічених у зазначеному пункті, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання. Вказана норма поширюється, зокрема, на операції з надання послуг, перелічених в підпункті "в" зазначеного пункту, а саме консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних а також послуг з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем, не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
Враховуючи зазначене, у разі якщо отримувач послуг, визначених в підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 Кодексу, в тому числі послуг у сфері інформатизації, - нерезидент зареєстрований за межами митної території України, такі операції не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
Згідно з Порядком № 41 операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пунктів 186.2, 186.3 статті 186 розділу V Кодексу за межами митної території України, не включаються до  загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець самостійно вирішує реєструватися йому платником податку на додану вартість чи ні обираючи відповідну ставку єдиного податку.

ДПС у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100