ФЛП экспортирует товар: можно ли ему быть на 2-й группе единого налога?

17:02:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: СГД - фізична особа займається продажем деревини за кордон (експорт). Чи може така діяльність відноситися до другої групи спрощеної системи оподаткування?

ВІДПОВІДЬ: Згідно з пп. 2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000 000 гривень.
 Згідно пп.. 3 п. 291.5. ст. 291 ПКУ, не можуть бути платниками єдиного податку, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Враховуючи вищевикладене, у разі продажу деревини за кордон, така діяльність може відноситися до другої групи спрощеної системи оподаткування при дотриманні вимог, у пп..2 п.291.4. ст. 291 ПКУ.

 ДПА в Тернопільській області

 

Комментарии  

 
0 #1 Олександр 22.02.2012 17:15
А отже враховуючи що послуги "платникам єдиного податку та/або населенню" ви не надаєте бо закордонні не резиденти не є ні платниками єдиного податку ні не є населенням України то до другої групи аж ніяк не можна себе віднести. Тільки третя.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100