Яким чином ФОП - платник ЄП, віднесена до третьої групи, може внести зміни до видів господарської діяльності, які зазначені у раніше виданому свідоцтві платника єдиного податку?

19:12:2012 г.

Відповідь:Законом України від 24 травня 2012 року № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», який набрав чинності з 01 липня 2012 року, внесено зміни до ст.299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК).

Відповідно до п.299.11 ст. 299 ПК у свідоцтві фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку третьої групи зазначаються такі відомості:

  • найменування суб’єкта господарювання, прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
  • дані документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи - підприємця відповідно до закону;
  • податкова адреса суб’єкта господарювання;
  • місце провадження господарської діяльності;
  • дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
  • ставка єдиного податку (3 або 5 відсотків);
  • дата виписки свідоцтва.

Отже, з 01 липня 2012 року згідно з положеннями ПК види господарської діяльності не зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку для фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку третьої групи.

Враховуючи зазначене, платникам єдиного податку третьої групи до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку не потрібно вносити зміни щодо видів господарської діяльності.

З метою зміни видів господарської діяльності платнику єдиного податку (третьої групи) слід звернутися до державного реєстратора за місцем проживання фізичної особи – підприємця.

Підприємство порушило строки сплати податку на додану вартість. Яка відповідальність передбачена за порушення строку сплати  податку?

Відповідь: Відповідно до п.126.1 cт.126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями (далі – ПК) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених ПК, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення встановлених ПК строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК).

Пеня, визначена пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.129.4 ст.129 ПК).

Згідно з ст.163 прим.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені ч. першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ДПІ у Солом’янському районі м. Києва ДПС

 

Комментарии  

 
0 #1 Ольга 04.02.2013 10:32
Уважаемая редакция, в части внесения изменений в свидетельство ЕН консультация не соответствует реальному положению дел. 04.02.13 сдавали заявление на внесение изменений в виды деятельности, так вот приняли заявление только вместе со свидетельством ЕН, для внесения в него изменений. Причем по иронии судьбы, это налоговая Соломенская г. Киева, та которая и дала ошибочную консультацию.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить