Как единщику 2-ой группы не оказаться в 3-ей

13:02:2012 г.

ЗАПИТАННЯ 1: Приватний підприємець (ІІ група), крім продажу канцтоварів та комп’ютерної, офісної техніки – ще надає послуги по ремонту оргтехніки та заправки картриджів юридичним особам та бюджетним організаціям. Чи потрібно йому переходити на ІІІ групу?

Так, Вам необхідно подавати заяву на ІІІ групу платника єдиного податку. Ставка єдиного податку становитиме 5% доходу (тобто всі кошти, які Ви отримали на розрахунковий рахунок та готівкою) .

ЗАПИТАННЯ 2: Фізична особа підприємець ІІ групи здає в оренду приміщення юридичній особі – єдиннику IV групи. Чи має право платник єдиного податку ІІ групи надавати в оренду та перебувати на ІІ групі?

Ні, платники єдиного податку ІІ групи не мають права надавати послуги юридичним особам. Ви маєте зареєструватися платником єдиного податку ІІІ групи, при умові дотримання обмежень, які встановлені пп. 291.5.3 Податкового кодексу України.

ЗАПИТАННЯ 3: Чи можу я платник єдиного податку, який відноситься до ІІ групи здавати в оренду власне нерухоме майно (нежитлові приміщення загальною площею менше 300 кв.м.) юридичним особам, які знаходяться на загальній системі оподаткування?

Ні, згідно п. 291.4 Податкового кодексу України до другої групи відносяться фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність з надання побутових послуг, у тому числі побутових, виключно населенню та/або платникам єдиного податку.

ДПА у Херсонській області

_________________________________________

Примечание редакции газеты "Консультант частного предпринимателя": если единщик 2 группы будет предоставлять услуги исключительно плательщикам единого налога (как юридическим, так и физическим лицам) и населению, то он не должен будет переходить в 3-ю группу. К сожалению ДПА в Херсонской области придерживается иной позиции, она считает, что единщики 2-ой группы вообще не имеют право предоставлять услуги юрлицам (об этом свидетельствует вышеприведенные консультации).  Аргументом налоговиков является п. 291.4 Налогового кодекса Украины, где указано о том, что во вторую группу могут попасть только те ФЛП, "які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства". Иными словами, если прочитать конструкцию этого предложения, то становится ясно, что единщики 2 группы не имеют право предоставлять услуги только субъектам хозяйствования на общей системе, бюджетным организациям и т. д. (то есть всем тем, кто не является плательщиком единого налога и населением).

На сегодняшний момент ГНС Украины еще не высказало своей официальной позиции. Будем надеяться на то, что она будет взвешенной и соответствовать действовующему законодательству.

 

 

Комментарии  

 
0 #4 тоня 20.04.2013 20:53
чи має право фоп на єдиному податку 2 групи надавати послуги юр. особам на загальній системі оподаткування
Цитировать
 
 
0 #3 Алексей 07.05.2012 15:15
Заявление на переход со 2 группы на 3 было написано 15 января 2012 г. В конце первого квартала заявление было возвращено, мотивируя тем, что нет порядка перехода с группы в группу. Может Вы подскажите, что теперь делать мне?
Цитировать
 
 
0 #2 Саша 29.03.2012 11:22
2 группа в самый раз
Цитировать
 
 
-1 #1 Игорь 16.02.2012 18:39
я хочу открыть магазин секенд хенд маленький какой налог мне нужно выбрать.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100