Отражение в декларации ФЛП-единщиками 1-й и 2-й групп авансовых взносов

21:06:2012 г.

Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року  № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої групи раз на рік подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем  звітного (податкового) року. Такі платники в податковій декларації відображають обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п.295.1 ст.295 ПКУ.
Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив протягом року перевищення обсягу доходу, визначеного у п.291.4 ст.291 ПКУ, та/або самостійно нe перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.
Платники єдиного податку другої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку  щокварталу  протягом  40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Платники єдиного податку другої групи у податковій декларації окремо відображають:
1) щомісячні авансові внески, визначені п.295.1 ст.295 ПКУ;
2) обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;
3) обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу) (пп.296.5.2 п.296.5 ст.296 ПКУ).
Нарахування авансових внесків для фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп здійснюють органи державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п.295.2 ст.295 ПКУ).
Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року (п.295.1 ст.295 ПКУ).
Отже, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку в податковій декларації платника єдиного податку відображають нараховані до сплати щомісячні авансові внески, незалежно від здійснення ними фактичної сплати єдиного податку у вигляді авансового внеску за податковий (звітний) період.

Департамент взаємодії із засобами масової інформації
 та громадськістю ДПСУ

 

 

Комментарии  

 
0 #4 пан Марк Захід 26.05.2013 14:09
Ми пропонуємо всі види кредитів на рівні 3%. Зацікавлені заявник повинен написати нам за адресою: westmarkfinance @gmail.com представити наступну інформацію застосовувати
Повне ім'я:
країна:
Номер телефону:
Сума кредиту необхідні:
Термін: пан Марк Захід
Мета отримання:
З повагою,
Цитировать
 
 
-1 #3 Jann 05.07.2012 17:04
Как по мне, так это полная чушь. Всегда указывались фактические данные по уплате налогов, а не начисленные. И в отчетах, и в декларации. В самой декларации графа просто называется "авансові внески", а не "нараховані" или "фактично сплачені". И в разьяснениях, в которых налоговики указывают, что "платники вказують щомісячні авансові внески, визначені п.295.1 ст.295 ПКУ", тоже никакой конкретики, т.к. п. 295.1 указывает только на то, что "Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця". А о том, что надо указывать в декларации начисленные, а не фактически уплаченные, нет ни слова.
Цитировать
 
 
+2 #2 Сергей 21.06.2012 14:07
Еще хочу дополнить. В декларации за 1 квартал авнсовый внесок я не указывал за январь (так как оплатил его еще в декабре). Выходит декларация за 1 квартал у меня здана с ошибкой? Как теперь исправить?
Цитировать
 
 
+1 #1 Сергей 21.06.2012 14:00
Тоесть если я оплатил налог авансом за весь год (в апоеле месяце), то я должен, допустим, в декларации за 2 квартал указывать не всю сумму оплаченную в апреле месяце, а только, то что мне положено было оплатить в апреле, мае и июне. И второй вопрос в июне я в отпуске. Заявление в налоговую подал еще в мае. Что мне указывать за июнь?
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить