Последствия получения «запрещенной» в 2012 году оплаты ФЛП-единщиком 2-й группы

23:02:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: З першого кварталу 2012 року подав заявку від ФОП на те щоб перейти в другу групу платників податку, та залишитись на єдиному податку.
Але в першому кварталі кілька юридичних осіб сплатили по старим реквізитам, тобто на рахунок ФОП, що знаходиться в другій групі, за послуги.
Що робити в такому випадку? Потрібно сплатити з цих платежів 15%, чи повернути їх, чи взагалі перейти в третю групу?
Якщо потрібно сплатити 15%, то на які реквізити потрібно сплачувати і з якої приміткою, щоб платіж був правильно зарахований?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
Згідно з п.292.6 ст.292 ПКУ датою отримання доходу є дата надходження коштів на поточний рахунок (у касу) платника єдиного податку.
Відповідно до п.п.293.4.4 п. 293.4 ст 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Враховуючи вищенаведене, якщо фізична особа – підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування з 01.01.2012 року та у 2012 року отримує доходи від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, то такі доходи підлягають оподаткуванню за ставкою 15%.
Порядок заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету затверджено наказом ДПА України від 01.07.2002р. №301, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 6 вересня 2002 р. за N 735/7023.
З реквізитами рахунків по зарахуванню платежів до державного та місцевого бюджетів у 2012 році в розрізі районів м. Києва можна ознайомитися на WEB-сайті ДПС у м. Києві (www.kyivsta.gov.ua).

ДПС у м. Києві

ЗАПИТАННЯ: Я частный предприниматель на едином налоге на 2 группе. В 2011 году я оказал бюджетной организации услуги (по заправке картриджей), за которые они не оплатили. Оплату они провели в 2012 году. Должен ли я теперь перейти на 3-группу? 

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до п.291.4 ст.291 Кодексу до 2 групи належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
Враховуючи вищевикладене:
У разі, якщо Ви отримали дохід за надання послуг бюджетній організації Ви належите виключно до третьої групи платників єдиного податку.

                                                                                                                                 ДПС у м. Києві

 

 

Комментарии  

 
0 #2 Размик Хачатрян 13.03.2012 21:41
Да можете,
Цитировать
 
 
-1 #1 Борис 11.03.2012 18:54
Я частный предприниматель на едином налоге на 2 группе. Могу ли я оказывать услуги ЮЛ ПЛАТЕЛЬЩИКУ ЕДИНОГО НАЛОГА, оставась при этом на 2 группе?
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100