За умови здійснення діяльності на ринках спрощенці ІІ-ІІІ груп касовий апарат не застосовують

03:02:2015 г.

Платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).При здійсненні підприємницької діяльності на ринках та під час  продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної торгівлі підприємці ІІ та ІІІ групи платника єдиного податку касові апарати (РРО) теж не встановлюють, - звертають увагу фахівці Головного управління ДФС у Волинській області.

Усі інші платники єдиного податку при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані застосовувати РРО. При цьому, застосування РРО необхідно розпочати не пізніше:
01 липня 2015 року - платниками єдиного податку третьої групи;
01 січня 2016 року - платниками єдиного податку другої групи.

Зазначимо, що законодавець передбачив мораторій на перевірки платникам єдиного податку, які використовують у своїй діяльності РРО.

Зокрема, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп , які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017  звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.

Зазначена норма передбачена Законом України від 28.12.14 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який опубліковано в спецвипуску газети „Голос України” від 31.12.14 №254.

Переважна більшість платників єдиного податку у своїй діяльності використовує комп’ютерну та не фіскалізовану касову техніку, тож впровадження РРО не завдасть труднощів. Водночас, Головне управління ДФС у Волинській області пропонує не зволікати із реєстрацією РРО, щоб до встановленого законодавством терміну налагодити роботу касової техніки із програмним забезпеченням, підготувати працівників до роботи на РРО тощо.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

 

 

Комментарии  

 
0 #2 Анатолий 04.07.2015 09:29
коли закриється малий бізнес , от тоді й подивимся як стане дабре жити , Велика подяка нашій ВЛАДІ , давно мріяв БОМЖОМ бути...
Цитировать
 
 
+1 #1 ирина 20.02.2015 10:22
А если я сдаю в аренду небольшое помещение,то зачем мне кассовый аппарат?Он тоже денег стоит и немалых!Да и чтобы с ним возиться,нужно бухгалтера иметь.Легче закрыться.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить