До уваги студентів та їх батьків! Податкова знижка на навчання

28:03:2013 г.

Триває кампанія декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих протягом 2012 року.
Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, зокрема повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою, повинна надати до органу державної податкової служби разом із декларацією про майновий стан і доходи наступні документи:
1. Довідку про отримані у звітному році доходи;
2. Копію договору (контракту) з навчальним закладом;
3. Копії платіжних документів, які підтверджують сплату за навчання;
4. У разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення - документи, які підтверджують ступінь споріднення (копії паспорта, ідентифікаційного коду, свідоцтва про народження дитини тощо). При цьому, якщо член сім'ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.
Увага! Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку резидентом протягом звітного 2012 податкового року у вигляді заробітної плати та нараховується лише в межах її розміру.
З метою отримання податкової знижки декларація подається до 31.12.2013 р. У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

ДПІ у Соломянському районі м.Києва ДПС

 

 

Комментарии  

 
+1 #3 Надежда 11.04.2013 18:07
Надежда! Вы все сделали правильно квитанция что не вошла войдет в следующий год . НЕТ ПРИЧИНЫ ДЛЯ БЕСПОКОЙСТВА
Цитировать
 
 
0 #2 Надежда 04.04.2013 07:16
В 2013 году я оформляла оплату в налогой за обучение сына в институте за 2012 год./Оплата в институте за обучение на перед., две квитанции ) Договор составлен 29 сентября 2012 года. Мне одну квитанцию оформили, а вторую за второй семестр нет. Договоро я не нарушаю. И сказали так будет каждый год. Правильно ли поступили? И как решить эту проблему?
Цитировать
 
 
0 #1 Наталья 31.03.2013 23:09
А каков механизм получения этой скидки? Путём неудержаний налога с доходов или как?
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100