Единщикам не нужно подавать декларацию о доходах

28:02:2012 г.

Чи потрібно підприємцю — платнику єдиного податку подавати щорічну декларацію про майновий стан та доходи, якщо він не отримував жодних доходів, крім підприємницьких?

Статтею 296 Кодексу визначено порядок ведення обліку і складання звітності платниками єдиного податку.
Форму податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи затверджено наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 р. №1688, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 р. за №1533/20271.
Так, відповідно до п. 296.2 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку першої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 Кодексу. Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 Кодексу, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.
Згідно з п. 296.3 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку другої та третьої груп подають до органу ДПС податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду. Відповідно до пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у т. ч. у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Свою чергою, порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) визначено статтею 179 Кодексу, відповідно до якої платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу або інших законів України.
При цьому пунктом 179.2 статті 179 Кодексу визначено, що відповідно до цього розділу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

  • тільки від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Тобто фізична особа — підприємець — платник єдиного податку, який отримував доходи лише від здійснення підприємницької діяльності, не подає річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо немає інших підстав для обов’язкового декларування доходів.

ДПС у м. Києві

 

 

Комментарии  

 
0 #5 Олег 26.09.2018 23:05
Мне выставили штраф в 510 грн (хотя законом определено 170 грн на данный момент) за не подачу этой декларации, хотя я единщик на 2 группе, и доходов, кроме предприниматель ских, нет. Что делать в данном случае? Если затянуть с необоснованной выплатой то, могут влепить штраф и побольше + пеня.
Цитировать
 
 
+4 #4 Ольга 16.01.2013 15:58
Добрый день!
Подскажите пожалуйста какие виды деклараций нужно подавать, если единщик 1группы в течении 10месяцев параллельно работал офиц.трудоустроенным и совмещал работу с предпринимат.деят-тью.
Цитировать
 
 
0 #3 Иван 05.12.2012 01:58
Есть еще небольшая поправка.
В 2010 году я был на едином налоге, после чего я не писал заявление о продолжении налогообложения на едином налоге, т.е. по идее был переведен на общие основания автоматом....

Для СПД на общих основаниях я так понимаю, нужно было подавать декларацию или же нет?
действия по СПД в 2011 году не было вообще.
Цитировать
 
 
0 #2 Иван 05.12.2012 01:45
не поместилось - дописываю...

Начал разбираться, что там подавать и как, и наткнулся на данную статью.
В соответствии с этой статьей я не обязан подавать декларацию, т.е. могу подавать, а могу и не подавать.
Также помнится мне было и в 2011 году.

Так вот вопрос - надо ли подавать ее или нет и надо ли платить штраф?

И еще вопрос - в 2012 года, понятное дело СПД уже не работало (документы переданы на закрытие в мае 2011), но у меня состоялась продажа автомобиля в мае 2012 г. (т.е. спустя год после подачи документов на закрытие).
Я уплатил при этом налог на прибыль в размере 1%.
Вопрос в следующем - нужно ли подавать декларацию за 2012 год и в качестве кого ее подавать? просто как физ лицо или же как СПД?
Спасибо!
Цитировать
 
 
+3 #1 Иван 05.12.2012 01:42
Добрый день.

У меня вопрос есть относительно данной темы.
Сегодня 4 декабря 2012 года я пришел в налоговую, так как мне наконец-то позвонили по вопросу закрытия моего СПД (которое я подал на закарытие еще в мае 2011 г., т.е. полтора года назад).

Вообщем, сначала нужно было привезти выписку из банка, слава богу с этим справился без проблем, вопрос 50 грн. за комиссию банка.

Дальше интереснее....

Сказали, что необходимо уплатить штраф в размере 170 грн. за то, что я не подавал Декларацію про майновий стан та доходи.
Я так понимаю, что я должен был подать эту декларацию за 2011 год, так как в 2012 году деятельности вообще никакой не было, а СПД уже было передано на закрытие еще в 2011 г.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100