Какие штрафы за несвоевременную уплату ФЛП налога по годовой декларации о доходах

28:02:2014 г.

Чи передбачені штрафні санкції  у разі несвоєчасної сплати фізичною особою податку на доходи фізичних осіб за результатами річної декларації про майновий стан і доходи ?

Відповідь: Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Згідно із п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до пп. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами нарахування пені розпочинається: від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні. Згідно із п. 129.4  ст. 129 Податкового кодексу пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Комментарии  

 
0 #1 Галина 19.09.2014 01:08
Здравствуйте! Разъясните, пожалуйста, какие штрафные санкции и в каком объёме на меня может наложить инспектор за неполную оплату налога. Я частный предприниматель на едином налоге, 2-ая подгруппа (сдача в аренду недвижимости), без наёмных работников. Я - пенсионер с минимальной пенсией вовремя не проследила за изменением ставки минимальной заработной платы, с которой и насчитывается налог? И должен ли инспектор помогать мне, подсказывать ошибки, а не штрафовать сразу же, причём на сумму больше в 1,5 раза моей пенсии? Могу ли я иметь налоговые каникулы? Я никогда этим не пользовалась, хотя зарегистрирован а ЧП с 1996 года. Должен ли инспектор предоставить мне документ с объяснением насчитанной им суммы? Спасибо большое, и извините за беспокойство. Галина Юрьевна Калашникова.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100