Как рассчитать ЕСВ частному предпринимателю на общей системе без наемных работников

24:12:2013 г.

Що є базою нарахування ЄВ для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

Відповідь: Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Пунктом 2 частини першої ст. 7 цього Закону визначено, що ЄВ для платників, зазначених, зокрема, у п. 4 частини 1 ст. 4 нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Нарахування ЄВ здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Таким чином виходить, що базою нарахування ЄВ для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів м. Києві

 

 

Комментарии  

 
0 #1 Антон 11.03.2014 12:40
Перерыл весь интернет, но так и не понятно, если я не веду деятельность надо ли уплачивать ЕСВ? И какими статьями закона это подтверждается?
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100