Может ли частный предприниматель на общей системе самостоятельно выбрать базу для начисления ЕСВ

09:10:2013 г.

Чи можуть підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, самостійно визначати суму доходу, на яку буде нараховуватись ЄВ?

Відповідь: правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати визначені Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Збір ЄВ здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі.
Згідно з п. 2 частини 1 ст. 7 та частини 11 ст.8 Закону № 2464 ЄВ для фізичних осіб - підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відс. суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб та суми доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізичної особи - підприємця, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Розмір мінімального ЄВ визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується дохід.

Тобто, законодавством не передбачено самостійного визначення суми доходу, на яку буде нараховуватись ЄВ.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Комментарии  

 
+1 #1 Iehbr 09.10.2013 07:23
А как считать. По месяцам как доход высчитывается в книге доходов или суммарного дохода за год. Это в том случае если в паре месяцев доход меньше мин ЗП а все остальные больше.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить