Может ли наемный работник самостоятельно платить ЕСВ?

05:12:2013 г.

Чи має право найманий працівник самостійно здійснити сплату єдиного внеску з метою отримання допомоги по безробіттю?

Відповідь: Частиною першою ст.4 Закону про ЄСВ визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, та працівники – громадяни України, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб.
Відповідно до частини дев’ятої ст.9 Закону про ЄСВ обчислення і сплата єдиного внеску за працівників, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюються роботодавцями за рахунок сум, на які внесок нараховано.
Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Таким чином, найманий працівник не має можливості самостійно здійснити сплату єдиного внеску.

ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Комментарии  

 
+1 #1 Гость 05.12.2013 10:20
Консультация не полная! Наемный работник или другой гражданин Украины,временн о или постоянно не работающий, но желающий иметь страховой стаж, имеет право ДОБРОВОЛЬНО зарегистрироват ься и платить ЕСВ самостоятельно. Сумма зависит от того, где он желает быть добровольно зарегистрирован ным - только в пенсионном фонде или еще и в фонде занятости, в фонде соцстраха по временной трудоспособност и или фонд соцстраха по травматизму. Подробнее можно проконсультиров аться у работников пенсионного фонда, т.к.добровольную регистрацию проводит пенсионный фонд.По крайней мере так было до 01.10.13, а у кого теперь функции регистрации у ГНИ или пенсионного фонда - нужно выяснять в этих организациях!
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100