Особенности уплаты ЕСВ отдельными категориями страхователей

11:07:2014 г.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що відповідно до пункту 7 Розділу ІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 9 вересня 2013 року бюджетні установи, підприємства всеукраїнські організації УТОГ, УТОС, підприємства громадської організації інвалідів, подають до органу доходів і зборів документи про підтвердження зазначеного статусу.

Для платників єдиного внеску – юридичних осіб в реєстрі страхувальників може бути встановлена тільки одна з п’яти ознак: бюджетна установа, підприємство всеукраїнської організації УТОГ, УТОС, підприємство громадської організації інвалідів, підприємство суднобудівної промисловості (встановлюється автоматично) або гірниче підприємство.

Для платників єдиного внеску – фізичних осіб, повідомляємо, що згідно п. 4 ст. 4 Закону особи, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Відповідно до п. 3.4 розділу Порядку обміну для адміністрування єдиного внеску Пенсійним фондом України надаються до Міндоходів дані про пенсіонера за віком, інваліда, дату встановленої пенсії (інвалідності).

На підставі даних, отриманих від ПФУ, стосовно таких платників в реєстрі страхувальників заповнені відповідні поля «ФО-інвалід», «ФО-пенсіонер» та дата встановленої пенсії (інвалідності).

Переглянути наявність у платників єдиного внеску (юридичних та фізичних осіб) відповідної ознаки можливо в ІС «Податковий блок» через режим Реєстрація ПП/Ведення окремих реєстрів/Реєстри/Реєстри платників податків/Реєстр страхувальників.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить