Сплата єдиного соцвнеску підприємцем на загальній системі оподаткування, який є пенсіонером за віком

21:11:2016 г.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є ФОП, в тому числі ФОП – платники єдиного податку.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 7 Закону № 2464 для платників, зазначених у пункті 4 статті 4 Закону № 2464, а саме ФОП (крім ФОП – платників єдиного податку) ЄСВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, ФОП на загальній системі оподаткування, яка отримує пенсію за віком, повинна нараховувати та сплачувати ЄСВ на загальних підставах. Винятків та пільг для зазначеної категорії ФО чинним законодавством не передбачено.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

  

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100