ФЛП-предприниматель-неплательщик НДС должен платить НДС при аренде недвижимости у нерезидента

07:05:2012 г.

Чи є відповідальною за нарахування та сплату ПДВ фізична особа — підприємець — неплатник ПДВ при отриманні від постійного представництва нерезидента — неплатника ПДВ послуг з оренди нерухомості, розташованої на митній території України?

Згідно з пп. 14.1.193 статті ПКУ представництво нерезидента — постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні.
Відповідно до п. 180.2 статті 180 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у т. ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташовано на митній території України, є отримувач послуг.
У підпункті «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ зазначено, що об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
Згідно з пп. 186.2.2  ПКУ для послуг, пов’язаних із нерухомим майном, зокрема інших послуг за місцезнаходженням нерухомого майна, у тому числі що будується, місцем їх постачання є фактичне місцезнаходження нерухомого майна, у тому числі що будується.
Оскільки у разі постачання послуг постійними представництвами нерезидента, не зареєстрованими як платники податку, особою, відповідальною за нарахування і сплату ПДВ до бюджету, є отримувач таких послуг, то обов’язок щодо сплати ПДВ покладається на фізичну особу — підприємця, яка не зареєстрована платником ПДВ та є отримувачем послуг з оренди нерухомості, розташованої на митній території України.

ДПС у Львівській області

 

 

Комментарии  

 
0 #2 Саша 08.05.2012 09:22
Цитирую aa:
Интересно: арендодатель сам у себя берет в аренду недвижимость? Или у меня лыжи не туда едут...


Арендодатель - нерезидент, а арендатор - наш предприниматель -неплательщик НДС
Цитировать
 
 
0 #1 aa 07.05.2012 17:27
Интересно: арендодатель сам у себя берет в аренду недвижимость? Или у меня лыжи не туда едут...
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить